Évindító kulturális program a gimnáziumban

Január 7-én az iskolánk 11. évfolyamos diákjai a Győri Nemzeti Színházba kaptak meghívást, ahol megnézték Szabó Magda: Régimódi történet című családtörténetének színpadi változatát. A műben az írónő édesanyja családjának krónikáját, saját családja négy nemzedékének életét írta meg. Az előadás fergeteges volt, a közönség álló ovációval köszönte meg a remek színházi élményt.

„Olyan nők története ez, akik képesek kezükbe venni sorsuk irányítását, hogy saját lábukra állva küzdjenek meg fennmaradásukért. Olyan anyáké, akik harcolnak egymással, a világgal, családjuk tagjaival, és minden erejükkel azon vannak, hogy a szorgos és takarékos kereskedővér képes legyen legyőzni a férfiak léha dzsentrivirtusát”.

Az előadást követően a színészek beszélgettek a diákokkal a színdarabról. Tanulóinkat osztályfőnökeik és magyartanáraik kísérték, Hanusovszky-Licskai Anikó, Henye Zsuzsanna és Szerencse Katalin tanárnők. Szervezőtanár: Henye Zsuzsanna tanárnő.