Vincések a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson

2021. szeptember 5-12. között a magyar fővárosban dobban az egyház szíve, legutóbb 1938-ban volt ilyen nagyszabású esemény Budapesten. Szeptember 10-én három gimnáziumi osztályunk és kísérőik képviselték iskolánkat a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus ifjúsági rendezvényén, a Forrásponton. Fiataljaink az eseményre, egyházmegyénk más iskoláinak diákjaival együtt, a Győri Egyházmegye különvonatával érkeztek. A hat órakor kezdődő és késő estig tartó programot Ákos és zenekara nagyszabású, egyórás koncerttel nyitotta meg. A népszerű művész, Ákos, megható tanúságtétellel köszöntötte a résztvevőket. Látványos, grandiózus volt a Forráspont eseménye a budapesti Papp László Sportarénában, ahol a vincés diákok közel tizenkétezer fiatallal együtt hallhattak számos tanúságtételt, együtt énekelték a dicsőítő dalokat és az eucharisztiában közösen imádkoztak Jézus előtt, aki az élő vizek forrása. „Minden forrásom belőled fakad” – ez a zsoltárból való idézet a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus jelmondata. Az eucharisztia, amelyben Jézus jelen van, az egész egyház életének és missziójának csúcsa és forrása. Az oltáriszentség tiszteletét középpontba állító eucharisztikus világkongresszusok lényege, hogy a hívők tömegeinek közös imádsága és felvonulása megmutassa, hogy a mai szekularizálódó világban rengetegen ragaszkodnak az örök értékekhez. A fesztiválnak is beillő Forráspont egy olyan lelki esemény volt, ahol diákjaink megtapasztalhatták a hit közös megélésének az élményét.