„Örömre hívtál!” – vincések a Forráspont ifjúsági imaesten

2022. szeptember 17-én, szombaton, négy gimnáziumi osztályunk és kísérőik képviselték iskolánkat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Ifjúsági Bizottsága szervezésében megvalósuló ifjúsági imaesten, a Forrásponton. Fiataljaink az eseményre, egyházmegyénk más iskoláinak diákjaival együtt, a Győri Egyházmegye különvonatával érkeztek. A három órakor kezdődő és késő estig tartó programot a 4 Akkord Show Kórus és Forráspont Band zenekar koncertje nyitotta meg. Látványos és felemelő volt a Forráspont eseménye a budapesti BOK-csarnokban, ahol a vincés diákok közel ötezer fiatallal együtt hallgatták a tanúságtételeket, Dr. Fábry Kornél atya tanítását, örömmel énekelték a dicsőítő dalokat és az Eucharisztiában imádkoztak Jézus előtt. „Örömre hívtál!” – ez az idézet volt az idei, immár negyedik nagyszabású lelkiségi program jelmondata. Az Eucharisztia, amelyben Jézus jelen van, az egész egyház életének és missziójának csúcsa és forrása – hangsúlyozta a fiatalokhoz szóló homíliájában Dr. Erdő Péter bíboros, a Forráspont szentmiséjének főcelebránsa. A közösségben átélt örömök és az oltáriszentség tiszteletét középpontba állító fiatal hívők közös imádsága élő jelei annak, hogy a mai szekularizálódó világban rengetegen ragaszkodnak az örök értékekhez. A fesztiválnak is beillő Forráspont egy olyan lelki esemény volt, ahol diákjaink megtapasztalhatták a hit közös megélésének az élményét.