Megjelent a 2026-os felvételi tájékoztató
A felsőoktatásba a Felvi.hu-n (azonosítást követően) elérhető E-felvételin keresztül lehet jelentkezni, illetve később ügyet intézni.
A jelentkezési kérelem benyújtásának határideje: 2026. február 15.
A jelentkező az E-felvételiben tudja
- benyújtani a jelentkezését,
- feltölteni a szükséges dokumentumokat,
- befizetni az esetleges kiegészítő eljárási díjat,
- megerősíteni (hitelesíteni) a jelentkezési kérelmét, valamint
- az ügyintézési időszakban tájékozódni az adott időpontban rendelkezésre álló adatok alapján kiszámolt pontszámairól, dokumentumainak feldolgozottságáról, adatainak helyességéről.
A Hivatal az E-felvételiben
- küld tájékoztatásokat, hiánypótlási felhívásokat,
- mutatja meg a kiszámított felvételi pontszámot,
- teszi elérhetővé a besorolási határozatot,
- fogadja a jogi képviselő nélküli felperesek jogorvoslati kérelmeit.
Ezért különösen fontos, hogy a teljes eljárás alatt folyamatosan figyelje az E-felvételi felületét!
A Hivatal ezenkívül a jelentkezés során megadott e-mail címére is küldhet tájékoztatást, ezért olyan e-mail címet adjon meg, amelyet rendszeresen figyelemmel kísér. Gyakran ellenőrizze a levélszemét (spam) mappát is, mivel a határidők elmulasztását nem indokolhatja azzal, hogy egy hivatalos értesítés oda érkezett.
A jelentkezési kérelem akkor tekinthető érvényesnek, ha a jelentkező a fenti határidőig
- rendelkezik Ügyfélkapu + / Digitális Állampolgárság (DÁP) regisztrációval és ezek egyikével sikeresen azonosította magát az E-felvételibe való belépéskor,
- azt az E-felvételiben nyújtotta be,
- megjelölt legalább egy jelentkezési helyet, és
- a jelentkezési folyamatot lezárta (hitelesítette).
A felsőoktatási felvételi eljárás során legfeljebb 6 jelentkezési hely jelölhető meg, amelyből három jelentkezési helyig* díjmentesen nyújtható be a jelentkezési kérelem, a további jelentkezési helyekért pedig kiegészítő eljárási díjat kell fizetni.
Forrás: felvi.hu