A Katolikus Pedagógiai Intézet óvodáknak meghirdetett programsorozata, 1. rész

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus megtartására készülünk. A Katolikus Pedagógiai Intézet programsorozatot hirdetett a katolikus óvodák részére, amely kapcsolódik a kongresszus lelki hátteréhez. Óvodánk nagy örömmel csatlakozott a programsorozathoz, melynek első feladata az alábbi evangéliumi idézet feldolgozása volt: „Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők. Aki bennem marad, s én benne, az bő termést hoz.Hisz nélkülem semmit sem tehettek.” (Jn 15,5) A gyerekek a szülőkkel együtt hallgatták meg Tamás atya gyermekeknek szóló, interaktív előadását. Az erre a napra tanult énekünk eléneklése után megajándékoztuk a programon részt vevő szülőket az evangéliumi idézettel, majd közösen ültettünk el egy szőlőtövet az óvodánk udvarán.